اجاره فضای رک و کولوکیشن و فضای سرور و دیتا سنتر (co-location)

در راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین، راه‌اندازی وب سایت و خرید سرور اهمیت بسیار زیادی دارد. اما آن چه مهم‌تر است نگهداری صحیح از سرور است. زیرا تمامی اطلاعات شما و فایل‌های مشتریانتان درون سرور قرار دارد. از طرفی نگهداری اصولی از سرور نیازمند دانش و تخصص بالایی است که حتی هزینه بسیاری را نیز به همراه دارد. اما مرواهاست با ارائه خدماتی مانند: اجاره فضای سرور، کولوکیشن یا کولو سرور امنیت را برای شما به ارمغان می‌آورد. شما با بهره‌گیری از سرویس‌های کولوکیشن، کولو سرور یا  اجاره فضای رک علاوه بر ایجاد فضایی امن، استاندارد و پایدار، از پهنای باند وسیع و مناسبی نیز برخوردار خواهید شد. از طرفی با استفاده از این سرویس‌ها دیگر نگران قطعی برق نخواهید بود. زیرا در صورت قطع برق نیز سرور شما همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

دیتاسنتر مورد نظر خود را جهت مشاهده جزئیات انتخاب کنید

1 یونیت

------------------------------
 تومان 800,000
ماهیانه/
 • ترافیک پایه: نامحدود منصفانه
 • پورت شبکه: 1x 1Gbps
 • تعداد آدرس IP : یک عدد
 • میزان آمپراژ: 1 آمپر
 • هزینه راه اندازی: 200,000 تومان

2 یونیت

------------------------------
 تومان 1,500,000
ماهیانه/
 • ترافیک پایه: نامحدود منصفانه
 • پورت شبکه: 1x 1Gbps
 • تعداد آدرس IP : یک عدد
 • میزان آمپراژ: 1 آمپر
 • هزینه راه اندازی: 200,000 تومان

4 یونیت

------------------------------
تماس بگیرید
ماهیانه/
 • ترافیک پایه: نامحدود منصفانه
 • پورت شبکه: 1x 1Gbps
 • تعداد آدرس IP : دو عدد
 • میزان آمپراژ: 1 آمپر
 • هزینه راه اندازی: 200,000 تومان

نیم رک

------------------------------
تماس بگیرید
ماهیانه/
 • ترافیک پایه: نامحدود منصفانه
 • پورت شبکه: 4x 1Gbps
 • تعداد آدرس IP : پنج عدد
 • میزان آمپراژ: 10 آمپر
 • هزینه راه اندازی: 200,000 تومان

فول رک

------------------------------
تماس بگیرید
ماهیانه/
 • ترافیک پایه: نامحدود منصفانه
 • پورت شبکه: 8x 1Gbps
 • تعداد آدرس IP : پنج عدد
 • میزان آمپراژ: 15 آمپر
 • هزینه راه اندازی: 200,000 تومان

فضای رک چیست و استفاده از آن چه اهمیتی دارد؟

هر شبکه‌ای از تجهیزات و قطعات زیادی تشکیل شده که نگهداری از آن‌ها به منظور حفظ پایداری شبکه اهمیت بسیار زیادی دارد. فضای رک یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین ابزار برای نگهداری از این تجهیزات است که با استفاده از تمام قطعات شبکه بهترین عملکرد خود را به نمایش خواهند گذاشت. فضای رک تمامی قطعات شبکه از سرور گرفته تا سوئیچ و پچ پنل را درون خود جای می‌دهد. این محفظه درون دیتاسنتر به خوبی جاسازی شده و از صدمات فیزیکی احتمالی به سرور و دیگر قطعات جلوگیری می‌کند.

همانند هر کسب و کار دیگری، امنیت از مهم‌ترین فاکتورها در نگهداری از سرور است. سطح امنیت سرور نیز به محل مناسب دیتاسنتر و کیفیت سرویس‌های ارائه شده در فضای آن بستگی دارد. فضای رک باید بتواند سرور را از گرد و غبار، رطوبت و دما محافظت کند. برای نگهداری از سرور شما، فضای رک را با بهترین سیستم تهویه، خنک کنندگی مناسب، کنترل دما، رطوبت و … به شما عزیزان ارائه می‌دهد. این شرکت همچنین از سیستم برق ذخیره برای مواقع قطع برق و تنظیمات امنیتی ویژه برای محافظت از امنیت سرورها استفاده می‌کند.

اجاره فضای سرور و رک

سرویس اجاره فضای سرور در مرواهاست با چه دیتاسنترهایی ارائه می‌شود؟

مرواهاست خدمات کولوکیشن را در دیتاسنترهای آسیاتک و پارس آنلاین ارائه می‌دهد که شما می‌توانید هر کدام را خواستید انتخاب و سپس طرح مورد نظرتان را بر اساس نیازتان سفارش دهید. شرکت آسیاتک یکی از دارندگان مجوز PAP در کشور است که سابقه بسیار خوبی نیز در سروریس‌دهی اینترنت دارد. همین موضوع دلیل اصلی همکاری ما با شرکت آسیاتک است. شرکت پارس‌آنلاین نیز از دارندگان مجوز بهره‌برداری دیتاسنتر در ایران است که شبکه آن به دلیل اتصال مستقیم با مخابرات و تأمین پهنای باند از چند مسیر مجزا، حداکثر پایداری را دارد.

فضای رک و دیتاسنتر بر اساس اصول استاندارد ساخته شده که شامل: کف کاذب سیستم ضد حرق، کابل‌کشی فیبر نوری، سیستم تهویه مناسب، برق پشتیبان و … است.

با اجاره فضای رک، دیتاسنتر چه امکاناتی در اختیار ما قرار می‌دهد؟

شما با اجاره رک می‌توانید سخت‌افزار خود را به میزان دلخواه ارتقا دهید. اجاره رک همچنین هزینه بسیار کمتری نسبت به نگهداری شخصی از سرور دارد و امنیت بسیار بالاتری نیز خواهد داشت. دیتاسنتر خدمات سرور قوی‌تر در اختیار شما قرار می‌دهد که علاوه بر پایداری بالاتر، به تداوم کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می‌کند. از دیگر امکانات دیتاسنتر می‌توان به اتصال دائمی به اینترنت، روشن بودن دائمی سرور حتی در صورت قطع برق، امنیت فیزیکی بالا، کمک از تیم پشتیبان دیتاسنتر در مواقع ضروری و … اشاره کرد.

سرور اختصاصی فرانسه
اجاره فضای سرور و رک

کولوکیشن چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

کولوکیشن به نوعی همان اجاره فضای رک و یکی از خدمات قابل ارائه دیتاسنترها و مراکز میزبانی وب است. در این سرویس ، شرکت میزبان فضای دیتاسنتر، تجهیزات، پهنای باند و امنیت لازم را به منظور افزایش امنیت و نگهداری از سرور برای شما عزیزان فراهم می‌کند. به عبارت دیگر کولوکیشن به سرویسی گفته می‌شود که در آن شما سرور خود را با پرداخت مبلغی در دیتاسنتر شرکت میزبان قرار می‌دهید. این سرویس برای کسانی که اقدام به خرید سرور اختصاصی کرده‌اند اما دانش و تخصص، فضای دیتاسنتر و زمان کافی برای مدیریت آن ندارند، بسیار مناسب است. دراین سرویس، شما مالک سرور هستید و فقط وظیفه نگهداری و حفظ امنیت آن با شرک میزبان دیتاسنتر است. به عبارت دیگر دیتاسنتر هیچ دسترسی و کنترلی به سرور نخواهد داشت و شما می‌توانید هر سخت‌افزار و نرم‌افزاری را که می‌خواهید، استفاده کنید.

مزایای استفاده از سرویس کولوکیشن مرواهاست چیست؟

شما با استفاده از این سرویس می‌توانید از رک باکیفیت برای نگهداری سرور استفاده و امنیت اطلاعات خود را تضمین کنید. از دیگر مزایای بهره‌مندی از این سرویس می‌توان به پهنای باند بالا، آپتایم بالا، امکان کمک گرفتن از تیم پشتیبان، کنترل سلامت سرور و اتصال دائمی به اینترنت اشاره کرد.

اجاره فضای سرور و رک
اجاره فضای سرور و رک

منظور از کولو سرور چیست؟

منظور از کولو سرور همان استفاده از خدمات اجاره فضای رک برای سرور به منظور افزایش امنیت و پایداری شبکه است.

آیا در اجاره فضای سرور تعداد آی پی اختصاصی محدودیت دارد؟

خیر. در بسته‌های موجود در وب سایت معمولاً تعداد آی پی‌های اختصاص داده شده به هر کاربر مشخص شده است. اما در صورتی که بخواهید از تعداد تعیین شده، آی پی بیشتری داشته باشید طبق تعرفه به شما اختصاص داده می‌شود.

اجاره فضای سرور و رک
اجاره فضای سرور و رک

آیا می‌توان هنگام اجاره رک تعداد پورت‌های برق بیشتری سفارش داد؟

بر اساس طرح‌های موجود در وب سایت معمولاً به هر یونیت سرور، یک پورت اختصاص داده شده است. اما در صورتی که به پورت‌های بیشتر نیاز داشتید می‌توانید با پرداخت هزینه از تعداد پورت‌های برق بیشتری استفاده کنید.

ما با تکیه بر به‌روزترین و قدرتمندترین تجهیزات و فناوری‌های دنیا این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده ایم تا بتوانند از حداکثر سرعت اینترنت بهره‌مند شوند. سرعت در نظر گرفته شده برای هر پورت شبکه به صورت پیش فرض ۱Gbps است. از طرفی این شرکت با بیشترین سابقه در حوزه هاست و ثبت دامین از بهترین و مجرب‌ترین کادر متخصص برای خدمت‌رسانی به شما عزیزان استفاده می‌کند تا امنیت اطلاعاتتان را تضمین کند. بنابراین می‌توانید با خیالی آسوده از خدمات کولوکیشن این شرکت با سرویس دهی بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید و با سرعت اینترنت بالا کسب و کار حرفه‌ای را تجربه کنید.

پرسش و پاسخ

اگر پاسخ سوال خودتون را پیدا نکردید نگران نباشید. میتونید با ما تماس بگیرید و سوالات خودتون را با ما در ارتباط بگذارید.

آیا دیتا سنتر از استاندارد های معمول پیروی میکند ؟

بله ، دیتا سنتر مرواهاست طبق اصول استاندارد ساخته شده است . که شامل کف کاذب سیستم ضد حریق ، کابل کشی فیبر نوری ، سیستم تهویه مناسب ، برق پشتیبان و دیگر امکاناتی که در ساخت دیتا سنتر باید رعایت شود ساخته شده.

آیا کاربر دسترسی به سرور دارد ؟

بله ، در قراردادی که بین مرواهاست و کاربر بسته می شود ، فردی که به عنوان نماینده معرفی شده در ماه به تعداد دفعات معین می تواند در دیتا سنتر دسترسی کامل به سرور داشته باشد.

آیا شرکت مسئول خرابی سرور است ؟

خیر مرواهاست مسئول خرابی سخت افزار سرور نیست .

آیا از سیستم مانیتورینگ در دیتا سنتر استفاده می شود ؟

بله تمامی سرور هایی که در دیتا سنتر وجود دارد از سیستم مانیتورینگ کنترل می شوند.

آیا سرور ها در پشت فایروال قرار دارند ؟

بله ، تمامی سرور ها پشت فایروال های مرواهاست قرار دارند ولی اگر کاربری به صورت اختصاصی بخواهد فایروال جداگانه برای آن کاربر با پرداخت هزینه جداگاه اختصاص داده می شود .

آیا پشتیبانان از سرور پشتیبانی میکنند ؟

مرواهاست مسئولیت پشتیبانی نرم افزاری و امنیتی سرور را بر عهده ندارد ولی طبق تعرفه های پشتیبانی سرور اختصاصی و مجازی در صورت نیاز کار بر مرواهاست با عقد قرار دادی این مسئولیت را میپذیرد .

آیا تعداد آی پی اختصاصی محدودیت دارد ؟

خیر . در قرار دادی که که بین مرواهاست و کابر در خصوص اجاره فضای دیتا سنتر بسته می شود تعداد آی پی اختصاص داده شده به کاربر مشخص است . در صورتی که کاربر درخواست تعداد آی پی بیشتری داشته باشد، طبق تعرفه، اختصاص داده می شود.

آیا کنترل پنل های رایج مانند Plesk و Cpanel و DirectAdmin بر روی سرور قابل راه اندازی است ؟

راه اندازی کنترل پنل بر روی سرور ها امکان پذیر است. کاربر میتواند برطبق نیاز خود سفارش لایسنس کنترل پنل را به مرواهاست بدهد تا در اسرع وقت برای آی پی اختصاص داده شده لایسنس تهیه شود.

تعداد پورت برق اختصاص داده شده چند پورت است ؟

برطبق تعرفه های اجاره فضای دیتا سنتر (کولوکیشن) در سایت مرواهاست تعداد پورت اختصاص داده شده برای هر یونیت سرور ، یک پورت است . ولی در صورت نیاز با کاربر می تواند با پرداخت هزینه از پورت های بیشتر استفاده نماید .

آیا تعداد پورت های اتصال به شبکه محدود است ؟

به صورت پیش فرض برای هر سرور ۱ پورت اتصال به شبکه در نظر کرفته شده ، ولی در صورت نیاز کاربر و پشتیبانی کردن سرور کاربر از اتصال بیش از یک پورت میتوان از چند پورت اتصال استفاده کرد.

سرعت اتصال به اینترنت چقدر است ؟

مرواهاست با تکیه بر آخرین تکنولوژی های موجود اتصال به شبکه جهانی را فراهم نموده است که کاربران گرامی بتوانند حد اکثر استفاده را از سرعت مطلوب ببرند . سرعت در نظر گرفته شده برای هر پورت شبکه به صورت پیشفرض ۱Gbps می باشد.

در صورتی که هنوز عضو نیستید، ثبت نام کنید.